Boji TÜRASAŞ’ın markasıdır.

Ulaştırma ve Demiryolu Sendikası Genel Başkanı Abdullah Peker, yeni kurulan Boji Fabrikasına gerçekleştirilen işçi alımlarına yönelik açıklamalarda bulundu.

Kura çekimlerinin tamamlandığını belirten Peker, “Hafta içi gerçekleştirilen kura ile işçi alımı sorunsuz bir şekilde tamamlanmıştır. TÜRASAŞ Sivas Bölgeye ve Sivas’ımıza hayırlı olsun.162 işçi kadrosunun getirisi yüksek olacaktır. Yıllık 4500 Boji üretimi gerçekleştirilecek ve tanesi 4 bin Euro’dan satılacaktır. Ülkemizde demiryolunun Boji ihtiyacını karşılayacak şekilde dizayn edilmiş fabrika TÜRASAŞ Sivas’ta mevcuttur. Tesis daha fazla işçi çalıştıracak kapasitededir. İleriki aylarda en az 350 işçi kadrosu alınması halinde üretim daha fazla olacak dolayısıyla hem Sivas piyasasına hem de ülke ekonomisine katkısı olacaktır.” İfadelerini kullandı.

“Yeni işe alınan 162 işçi arkadaşımıza hayırlı olsun”
İşçilerin en geç Aralık ayında iş başı yapacaklarını söyleyen Başkan Peker, “Mevcut işçi kadrosunun alınmasında büyük katkısı olan Bölge Müdürü Sayın Atanur Karadağ ve ekibine teşekkür ediyoruz. Yeni işe alınan 162 işçi arkadaşımıza hayırlı olsun. Ayrıca 162 işçi kadrosu TÜRASAŞ için can simidi olmuştur. Evrak incelemesi komisyonu tarafından gerekli inceleme yapıldıktan sonra sağlık raporu talep edilecek, güvenlik soruşturması yapılarak en geç Aralık ayı ortalarında iş başı yaptırılacak ve Boji üretimine başlanacaktır. Bizler UDEM Hak-Sen olarak her zaman önce vatan diyen sendikayız. Bu vesile ile özveri ile çalışan kurum amirlerinin her zaman yanında olmaya devam edeceğiz. Kurumun yararına olan her türlü projenin destekçisi olacağız. Holdingleşme süreci içinde karşı göstermiş olduğumuz duruşu bizden başka hiçbir sendika gösterememiştir. Siyasallaşmış sendikacılar kendi ikballeri peşinde koştukları için gıkları bile cikmadi.
Personel alımlarının Sivas’taki iş istihdamına katkısının olacağına fakat kadronun artırılması gerektiğine dikkat çeken Abdullan Peker, “Boji TÜRASAŞ’ın markası olacaktır. 4500 adet üretilip 4 bin Euro’dan satılacak olan ürün, yıllık 540 Milyon (e ski para ile 540 Trilyon) gelir sağlayacaktır. Bu rakamı kimse küçümseyemez. 162 İşçi kadrosu Sivas’taki işsizliğe bir nebze çare olacaktır. TÜRASAŞ Sivas Bölge şu an bin işçiye iş verecek kapasitededir. Acilen kadro ilavesi gerekmektedir. Konunun takipçisi olacağımızı buradan belirtmek istiyorum.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.
Eklenme : 18 Ekim 2023

Bu habere ekli dosya bulunmamaktadır

Facebook'ta Paylaş
Adres : GMK Bulvarı 40/2 Kat 2 Maltepe / ANKARA - Telefon : G.Bşk:05445516454 - Faks : (0312)2290326