Udem Haksenden bir fikir daha...

Ulaştırma ve Demiryolu Sendikası Genel Başkanı Abdullah Peker, Sivas-Kayseri metrobüs hattının faaliyete girmesi için çalışmaların bir an başlatılması gerektiğini belirtti. Sivas-Kayseri hattının açılmasıyla birlikte hem yolcu talebinin karşılanacağını hemde milli ekonomiye büyük fayda sağlayacağına değinen Peker; “Daha önce Sivas-Divriği, Divriği-Sivas ve yakınlarda Sivas-Malatya, Malatya-Sivas hattına konulan Metrobüs takımı Sivas-Kayseri, Kayseri-Sivas hattına da konulmalı. Daha önce metrobüs konulan hatlarda hızlı güvenilir seferlerin yapıldığını görmekteyiz. Otobüs ücretlerinin yüksek olması ve yolcu talebinin fazla olması hasebiyle acilen Sivas-Kayseri hattının açılması için Ulaştırma Bakanlığımızdan ve TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğü’nden konu ile ilgili çalışmaların bir an önce başlatılmasını talep ediyoruz. Konu ile ilgili en kısa sürede Bakanlık ve Genel müdürlük yetkilileri ile görüşme yapacağımızı bildiriyoruz.”dedi.

Atatürk vapurunda 8 milyon avroluk dönüşüm
Atatürk vapurunda 8 milyon avroluk dönüşüm
Sivas’tan Kayseri’ye giden-gelen yolcu sayısının oldukça fazla olduğunu ve bu talebin karşılanması gerektiğini vurgulayan Abdullah Peker; “Sivas-Kayseri arasında günlük ortalama yolcu sayısının bin 500 civarında olduğunu tespit etmiş bulunmaktayız. Metrobüs seferlerinin başlaması hem halkımızın memnuniyeti hem de milli ekonomiye sağlayacağı katkı aşıklardır.” İfadelerini kullandı

Metrobüs hattının faaliyete girmesiyle vatandaşlara daha ucuz ve konforlu ulaşım sağlanacağını ve konunun bir an önce çözülmesi için gayret göstereceğini ileten Peker; “Sivas-Kayseri hattındaki Şarkışla, Gemerek, Sarıoğlan yerleşim yerlerindeki insanlarımızın seferlerin başlaması halinde ucuz ve konforlu yolculuk yapacaklarını düşünüyorum.Konunun çözümü için gayret gösterecek yetkililere şimdiden teşekkür ediyorum.”diyerek konuşmasını sonlandırdı.
Eklenme : 12 Temmuz 2023

Bu habere ekli dosya bulunmamaktadır

Facebook'ta Paylaş
Adres : GMK Bulvarı 40/2 Kat 2 Maltepe / ANKARA - Telefon : G.Bşk:05445516454 - Faks : (0312)2290326