SONUNUZ GELDİ


Ulaştırma ve Demiryolu Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Abdullah Peker, Siyasetten ve bürokrasiden güç alan devletin ödediği sendika pirimini bir hak kazanımı olarak gösteren üç maymuncu sendikalar sonunuz geldi diyerek sendikaları sert bir dille eleştirdi.

Sendikaların, çalışanların hakkını savunmadığını belirten Peker; “Personelin hak ve ihtiyaçları olunca dilini yutanlar, kendi çevrelerine gelince bekçi kadrosunda çalışanları önce memur sonrada üst düzey yönetici yapanlar sonunuz geldi! Referans olduğu yöneticiler görev aldığı her birimin huzurunu bozan, personelin çalışma huzurunu ve iş motivesini bozan, kişisel hırsları peşinde koşanlar sonunuz geldi! Firmalara peşkeş çeken, kamu malını usulsüzce firmaların kullanmasına göz yuman, koltuğunda iki hafta daha oturmak için her yolu mübah sayanlar sonunuz geldi!” açıklamasını yaptı.

Denetimin doğru sağlanmadığının altını çizen Başkan Abdullah Peker; “Bazı hizmet kolundaki memurlar yetki verdikleri sendikalardan hesap sormuyor. Alternatif sendikalara da destek vermiyorlar. Egemen sendikalar ve memurlar açısından çaresizliğin getirdiği son noktadayız. Emekli bayram ikramiyelerinin artırılması sonrasında memura bayram ikramiyesi verilmesi gerekir. Memura verilecek bayram ikramiyesi en az 8500 TL olmalıdır. Ramazan bayramı ve Kurban Bayramı olmak üzere yılda iki defa verilmelidir. Artan fiyatlar karşısında memurun alım gücü çok azalmıştır. Memura yıl başında verilen zam adeta buhar oldu. Son iki yıldır memur kaybediyor saklı enflasyon memuru bitirdi zaten! Eskiden tek maaşımla paşalar gibi yaşayan  şimdi çift maaş ile yetiştiremiyor.” ifadelerini kullandı.

Eklenme : 11 Nisan 2023

Bu habere ekli dosya bulunmamaktadır

Facebook'ta Paylaş
Adres : GMK Bulvarı 40/2 Kat 2 Maltepe / ANKARA - Telefon : G.Bşk:05445516454 - Faks : (0312)2290326