Cumhuriyettin mirasi TCDD' nin, yanlış ellerde yapılandırılması demiryollarını bitirir.

TCDD nin Holdingleşmesi Kurumun Bitirilmesi Anlamındadır, duruma ses çıkarmayan diğer sendikalar Yetkili olduğunu her fırsatta söyleyen üç maymuncu Sendikalardan yine hiçbir ses çıkmıyor. Kardeşim Sendikamısınız, yoksa Siyasi bir kurum musunuz? Siz Yetkili oldunuz olalı memurlar fakirleşti. Siz yetkili oldunuz olalı TCDD bitti. Bu nasıl Sendikacılık.

Teknolojik altyapı ve hizmet süreçleri bakımından gelişmiş, dijitalleşmiş, güvenli bir demir yolu için Yerli ve milli teknolojileri üretebilen TÜRASAŞ fabrikalarının potansiyeli yüksektir. Milli ekonomiye daha etkin katma değer katabilmek için, Türkiye’deki demiryolu sektörünün yeniden düzenlenmeye ihtiyacı vardır. Bizim istediğimiz düzenlemede Yöneten istihdam eden denetleyen Devlet olmalıdır. TCDD yetkilileri tarafından yapılan kaçak göçek açıklamada yapılmak istenilenleri, açıkça anlatamayıp Personele başka Kurumları işaret etmektedirler.

Size bir örnek vereyim. Sivas’ta Tüdemsaş vardı. Genel Müdürlük olarak görev yapıyordu, önce isim degistirildi yerine TÜRASAŞ getirildi. Aradan bir yıl geçmeden Reform adı altıda bu kurumda bitirilmek istenmektedir. Sivaslıları göreve davet ediyoruz. Sivas’tan giden gidene en son TÜRASAŞ hedefte. Personel eksiltilmesi iş verimini düşürulmesi bu nasıl yeniden yapılanma bu nasıl kurumun geliştirilmesi. Demiryolu reform sürecinde mevcut çalışanlarının haklarının harfiyle korunması gerekmektedir. Nakil isteyen personele gerekli kolaylığın sağlanması, aynı işyerinde kalmak isteyen personelinde sosyo – ekonomik durumunun korunması gerekmektedir. Reformun getirecegi yenilikler memur işçi özel şirket çalışanlarının iş güvencesini sağlayacak şekilde ve nakil olabilme durumunu da göz önünde bulunarak yasaların çıkartılması çalışanlar olarak kabul edilebilir reform olacaktır. Zira demiryolunun ekonomiye büyük katkısı olacağı bilincinde olan canla başla çalışma isteği, Türk milletinin daha iyi refah ve medeniyet yollarını inşa edecek olan demiryollarını Cumhuriyetten kalan bir miras olarak görmekteyiz.Devletimizin vermiş olduğu bu ekonomik yapılanmaları, sivil toplum kuruluşların görüşlerini alınarak yola devam edilmesi en doğru karar olacaktır.
Eklenme : 23 Eylül 2022

Bu habere ekli dosya bulunmamaktadır

Facebook'ta Paylaş
Adres : GMK Bulvarı 40/2 Kat 2 Maltepe / ANKARA - Telefon : G.Bşk:05445516454 - Faks : (0312)2290326