TÜRASAŞ Sivas’ın Markasıdır Sahip Çıkılmalı

Peker, “Sosyal medyada ve TV’lerde sürekli reklam yapan Bürokratlar ve Siyasilerimizi TÜRASAŞ Bölge Müdürlüğümüze destek vermeye davet ediyoruz. Kimse tribünlere oynamasın.” dedi.

Ulaştırma ve Demiryolu Çalışanları Hak Sendikası Genel Başkanı Abdullah Peker, Sivas’ta bulunan TÜRESAŞ’ın pasifiz edilmesine razı olmadıklarını, TCDD’nin öncü Lokomotifi olan Bölge Müdürlüğü Holdingleşme adı altında peşkeş çekilmesine göz yummayacaklarını dile getirerek konu hakkında bir açıklama yaptı.“TÜRASAŞ Sivas’ın Markasıdır Sahip Çıkılmalı”

Peker, yaptığı açıklamada şunları ifade etti. “Uzun yıllar Sivas ve Ülke ekonomisine yüksek rakamlarda sıcak para akımını sağlayan TÜRASAŞ Sivas Bölge Müdürlüğü Son yıllarda Siyasilerin ilgisizliğinde dolayı Stabil duruma getirilmiştir. Sivaslı olan her dört kişiden birinin ekmek parası olan kuruluşun acilen desteklenerek yıllar önceki konuma getirilmesi her Sivaslının yapması olan görevidir. Çeken ve çekilen araçların yedek parçası ve Yük ve yolcu vagon imal ve tamirinin yapıldığı kurum Sivaslının öz malıdır. Kimse bu kurumu atıl duruma getiremez. Aylar önce Kurum Müdürlüğüne getirilen Sayın Atanur KARADAĞ elinden gelen tüm imkânları seferber ederek TÜRASAŞ’ı ayakta tutmaktadır. Sayın Bölge Müdürünün çabasını ve gayretini kutluyoruz. Aynı hassasiyeti siyasilerimiz ve Bürokratlarımızdan da bekliyoruz. İşsizlik konusunda TÜRASAŞ Sivas’a reçete olacaktır. Sosyal medyada ve TV’lerde sürekli reklam yapan Bürokratlar ve Siyasilerimizi TÜRASAş Bölge Müdürlüğümüze destek vermeye davet ediyoruz. Kimse tribünlere oynamasın. TCDD’nin öncü Lokomotifi olan Bölge Müdürlüğü Holdingleşme adı altında peşkeş çekilmesine göz yummayacağız. TÜRASAŞ ve TCDD özelleştirilemez diyoruz. Bu konuda yasal yollardan holdingleşme çalışmalarını engelleyeceğiz.” şeklinde ifade etti.
Eklenme : 30 Eylül 2021

Bu habere ekli dosya bulunmamaktadır

Facebook'ta Paylaş
Adres : GMK Bulvarı 40/2 Kat 2 Maltepe / ANKARA - Telefon : G.Bşk:05445516454 - Faks : (0312)2290326