Geçen yıllardaki fiyaskonun bu yılda yaşanacağını düşünüyorum

Geçen yıllardaki fiyaskonun bu yılda yaşanacağını düşünüyorum”

Peker, “12 Ağustosta başlayacak olan ve binlerce memur ve emekliyi ilgilendiren toplu sözleşmede açıkçası tiyatro izleyeceğimiz konusunda tereddütlerimiz var.” dedi.

Ulaştırma ve Demiryolu Çalışanları Hak Sendikası Genel Başkanı Abdullah Peker, 6 buçuk milyona yakın memur ve memur emeklisini ilgilendiren toplu sözleşme süreci ile ilgili açıklama yaptı.

Peker, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi. “12 Ağustosta başlayacak olan ve binlerce memur ve emekliyi ilgilendiren toplu sözleşmede açıkçası tiyatro izleyeceğimiz konusunda tereddütlerimiz var. Geçen yıllardaki fiyaskonun bu yılda yaşanacağını düşünüyoruz. Toplu sözleşmede Memurları temsil edecek Sendikaların gerçek anlamda memurların hakkını aramak ve almak noktasında zafiyet içinde olacaklardır. Bunu hep birlikte göreceğiz. Geçmiş yıllardaki kayıplar göz önüne alınarak 2022 yılı ilk altı ay için seyyanen bin TL ve % 8 ikinci altı ay için % 10 2023 yılı ilk altı ay için seyyanen 600 TL ikinci altı ay için 600 TL zam talebini Sendikamızın görüşü olarak buradan deklare ediyoruz. Bu zamlara ilaveten enflasyon artış oranında her ayın enflasyonu kadar takip eden ayın aylıklarına farkın ödenmesi de toplu sözleşmede teklifimizdir.” İfadelerine yer verdi.

Yapılacak bu zamlar bir nebze geçmiş yıllardaki Toplun sözleşmede kayıplarımızı azda olsa karşılayacaktır diyen Peker, şöyle devam etti. “Yetkili Sendika Memur Sen ve Kamu Sen’den isteğimiz, dik duruş sergileyerek memur ve emeklilerimizin hakkını almaktır. Yapılan güzel şeyleri Marifet iltifata tabidir sözü gereği takdir edeceğimizi bildiriyorum. Bu sefer Memur zamlarını enflasyon değil toplu sözleşmedeki alınan rakamlar belirlesin diyoruz. Hiç bir sendika yöneticisi Siyasi ikbal uğruna Memurları İktidara satamaz bu kul hakkını yemek olur.” şeklinde ifade etti.
Eklenme : 15 Ağustos 2021

Bu habere ekli dosya bulunmamaktadır

Facebook'ta Paylaş
Adres : GMK Bulvarı 40/2 Kat 2 Maltepe / ANKARA - Telefon : G.Bşk:05445516454 - Faks : (0312)2290326